

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 120 Ω |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 2.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Frequency | 12 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Series Resistance | 120 Ω |
| Schedule B | 8541600080 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 62049
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30692
Ext.Price$0.30692
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30692 | $0.30692 |
| 10 | $0.25220 | $2.52200 |
| 25 | $0.24746 | $6.18650 |
| 50 | $0.24280 | $12.14000 |
| 100 | $0.22057 | $22.05700 |
| 300 | $0.21582 | $64.74600 |
| 500 | $0.21117 | $105.58500 |
| 1000 | $0.16244 | $162.44000 |
| 3000 | $0.15811 | $474.33000 |
| 5000 | $0.15389 | $769.45000 |
